DNEVI OSVEŽITVE VAŠE KOŽE PO KONCU POLETJA

Koža je zaradi delovanja zunanjih vplivov, kot so vročina, sončni žarki, veter, pogosto kopanje v poletnem obdobju, izsušena. Največje težave imajo posamezniki, ki že sicer trpijo zaradi suhe in še posebej občutljive kože. Koža, ki je izsušena, je bolj občutljiva na kemijske in fizikalne vplive iz okolja. Njena zaščitna vloga je okvarjena, kar je razlog za dodatno izgubo vode. Izsušena  koža ne deluje prav nič privlačno, še posebej, kadar se prične luščiti.

Za vas smo pripravili razkošno razvajanje s sadnimi kislinami in svetlobno terapijo. Da bo koža spet zasijala in se tako ojačana uprla procesom staranja.

 

 

20% POPUST NA JESENSKO RAZVAJANJE OD SONCA IN VROČINE UTRUJENE IN IZSUŠENE KOŽE S KEMIČNIM PILINGOM IN FOTOBIOMODULACIJO

Ugodnost velja do 15.10.2018

 

 

shutterstock_154884113.jpg

 

Za ohranjanje mladostnega in sijočega videza vaše od poletja utrujene kože smo pripravili posebne ugodnosti: 

Površinsko in srednje globoko luščenje z naravnimi sadnimi kislinami in fotobiomodulacijo. 

Kemično luščenje kože oz. piling se uporablja za glajenje kože in odpravljanje posledic izpostavljanja ultravijoličnim žarkom predvsem na obrazu, vratu, dekolteju, hrbtiščih rok… Po kemičnem luščenju dobi koža bolj svež, svilnat, sijoč in mladosten videz. 

Kemičnemu luščenju kože bomo dodali tudi nadvse ugodno sodobno obsevanje -fotobiomodulacijo oziroma fototerapijo. To je sodobna metoda zdravljenja, ki uravnava številne celične procese preko delovanja na njen metabolizem. 

Takoj po kemičnem luščenju, ko odstranimo odmrle celice s kožnega površja, omogočimo boljšo prodornost zdravilne svetlobe določene valovne dolžine. Fotobiomoulatorno obsevanje s svetlobo določene valovne dolžine deluje na fotoreceptorje na površini kožnih celic. 

Tako dosežemo številne ugodne učinke v boju proti napakam, ki so se zgodile v vaši koži ob brezskrbnem poletnem uživanju. In se bodo pokazale sčasoma kot pigmentni madeži, razširjene žilice, stanjšanje kože, da ne omenjamo predrakavih in rakavih sprememb. 

Celica se odzove na takšno obsevanje z večjo proizvodnjo energije, kar vodi v številne učinke: hitrejše popravilo napak, ki so nastale ob obsevanju s sončnimi žarki, pospešitve regeneracije kože, pospešeno tvorbo kolagenskih vlaken, povečanje prekrvavitve in limfnega pretoka, imunomodulacijo, tvorbo rastbnih faktorje. Tak postopek je prijeten, hiter in popolnoma neboleč.

 

 Kemična raztopina, ki jo med posegom nanesemo na kožo, odstrani odmrle kožne celice in spodbudi nastajanje novih. Po takšnem postopku je koža sijoča, na potip mehkejša in ima zdrav, mladosten izgled.

 

fotobiomodulacija.jpg

Za dosego vidnega izboljšanja skozi daljše časovno obdobje priporočam, da kemično luščenje kože s fotobiomodulacijo vsaj enkrat mesečno. Ob tem postopno višamo koncentracijo sadne kisline (običajno glikolne) ter podaljšujemo čas nanosa kisline. Takšno redno vzdrževanje učinkovito preprečuje  prezgodnje staranja vaše kože. 

 

Če se boste odločili sočasno tudi za injiciranje botulinskega toksina, vam tudi za to nudimo 10% popust. 

MADEROTERAPIJA - USPEŠNA V BOJU S CELULITOM

Postopek, ki je v tem trenutku najbolj iskan.

shutterstock_1009952086.jpg
 

Celulit je zagotovo težava večine žensk v vseh starostnih obdobjih. Do dandanes so številni postopki in farmacevtske učinkovine obetale čarobne učinke, pa se je žal v večini primerov izkazalo, da učinki niso zadovoljivi. Skozi vsa pretekla obdobja se je za najbolj uspešno v boju s pomarančasto kožo katerekoli stopnje izkazala vztrajna in strokovno opravljena redna ročna masaža.

Z doseženimi učinki se ji je najbolj približala in jo po mnenju nekaterih celo presegla MADEROTERAPIJA ali masaža z lesenimi valjčki, ki izhaja iz Kolumbije. Temelji na uporabi anatomsko oblikovanih lesenih terpevtskih pripomočkov, ki omogočajo popolnoma naravne tretmaje. Njihova velika prednost pred ostalimi postopki je, da učinkujejo brez alergijskih reakcij na koži. Maderoterapija je brez dvoma odlična alternativa klasični anticelulitni ročni masaži. Namenjena je vsem, ki jih pesti celulit ter neenakomerno lokalizirani maščobni skupki.

Prednost uporabe posebno oblikovanih lesenih pripomočkov je omogočanje intenzivnega pritiska na skupke maščobnih celic, ujete med neenakomerno razporejeno vezivno vlaknasto mrežo in obenem odstranjevanje maščobnih usedlin skupaj z limfno drenažo, ki omogoča odstran jevanje različnih toksinov, ki se zadržujejo med skupki maščobnih celic zaradi slabe naravne limfne drenaže.

Tehnika, imenovana MADEROTERAPIJA,  vključuje serijo ročno izvedenih ponavljajočih se gibov na določenem predelu telesa z uporabo različnih lesenih pripomočkov. Uporaba teh pripomočkov stimulira limfni sistem telesa, tako somogoča učinkovito limfno drenažo in s tem osvobodi celulitno tkivo, da se osvobodi akumuliranih toksinov in maščobnih skupkov, ujetih v vezivno mrežo.

Maderoterapija je primerna za vse predele telesa - okončine, trup, podbradek in tudi obraz. Deluje do globokih plasti kože, kamor še segajo celulitne obloge; posebej priporočljiva je za:

  • pospešitev limfne drenaže,
  • zmanjšanje celulita, 
  • pospešitev lokalnega metabolizma,
  • boljšo napetost kože,
  • zmanjšanje obsega

Zelo pomembno je, da maderoterapijo izvaja za to posebej usposobljen terapevt z bogatim medicinskim predznanjem in dolgoletnimi izkušnjami na področju dermatokozmetologije.

BREZ SONCA NI ŽIVLJENJA

Švedski strokovnjaki so nedavno objavili rezutate obsežne študije z zelo zanimivimi izsledki, ki odpirajo na področju medicine pomembna nova vprašanja. Proučevali so vpliv izpostavljanja sončnim žarkom na trajanje življenja.

Na podlagi dvajsetletnega opazovanja oziroma sledenja trideset tisoč Švedinj, ki so jih vključili v raziskavo, ugotavljajo, da imajo “ljubiteljice sončnh žarkov” daljšo pričakovano življensko dobo, ob tem pa imajo že znano večje tveganje za razvoj kožnega raka. Ženske, ki so pripadale skupini z bolj aktivnim izpostavljanjem soncu, so manj obolevale za srčnožilnimi boleznimi, manj so umirale zaradi nerakavih in nesrčnih obolenj.

Z omenjeno raziskavo ni bilo moč ugotoviti, kaj je razlog za takšne ugotovitve – ali je to morda povezano z D vitaminom, nekim drugim mehanizmom, ki je povezan z UV žarki ali celo z nekimi drugimi nemerljivimi vplivi. Za razjasnitev bodo seveda potrebne dodatne usmerjene raziskave. Razlaga, da večina žensk, ki preživljajo več časa na soncu, načeloma živi bolj aktivno, bolj športno in so tudi zato bolj zdrave, je tudi zelo verjetna.

shutterstock_208709620.jpg

Opozarjajo, da pretirano skrivanje pred soncem tudi ni dobro. Kot vse v življenju: “Prava mera, zdrava pamet!”

Izogibanje sončnim žarkom v času največjega sevanja in zaščita kože pred čezmernim izpostavljanjem UV žarkom - to, kar dermatologi že dolga leta priporočamo, je še vedno zelo pomemben ukrep v borbi proti kožnemu raku in melanomu. Nobena skrajnost ni dobra, nikoli.

Sončne žarke človeško telo sevada tudi potrebuje, o tem govori tudi star latinski pregovor: “Sine sole non est vita, sine sale non est cibus” ali “Brez sonca ni življenja, brez soli ni jedi”.

Sončna svetloba povečuje nivo serotonina v telesu, ki je zasluužen za občutke zadovoljstva, zato smo ob sončnih poletnih dneh “srečnejši”, bolj zadovojni, vzhičeni, z več energije…

Določena količina sončnih žarkov je vsekakor potrebna in koristna, zahvaljujoč vitamnu D, za katerega je v številnih raziskavah dokazano, da zmanjšuje tveganje za nastanek nekaterih rakavih obolenj (mehur, požiralnik, želodec, debelo črevo, dojka, maternica,  in drugih bolezni. To, da vpliva na absorbcijo kalcija in s tem na zdravje kosti, je že dolgo znano; ščiti tudi pred krončnimi boleznimi, ki se razvijajo tekom življenja, kot so osteoporoza, sladkorna bolezen tipa 2 (finska študija, otroci), multipla skleroza, nekateri karcinomi. Za takšne učinke je dovolj le 15 minutno nezaščiteno izpostavljanje soncu vsaj 3 krat tedensko spomladi in poleti. Žal pa v času, ko je ultravijoličnih žarkov malo, telo ne uspe proizvesti zadosti vitamina D, pomembno pa j vedeti tudi, da zaloge vitamin D, ki se tvori v sončnem delu leta, zadoščajo le za slaba dva meseca. O tem je treba razmišljati v mračnem delu leta in si pomagati z zdravo hrano in dodajanjem v obliki vitaminskih preparatov.

Sončni žarki vplivajo tudi na plodnost, jo povečujejo in podaljšujejo, povečujejo nivo testosterona pri moških…pri ženskah, ki so več na soncu, menopavza nastopi kasneje (turška študija)

Strokovnjaki navajajo, da imamo pozimi višje vrednosti holesterola v krvi (študij bjavljena v reviji the Lancet)i, kar naj bi bilo tudi povezano s pomanjkanjem vitamin D v tem obdobju.

Sončni žarki so tudi naravni “antidepresiv”; povečujejo izločanje serotinina. Takšni učinki se še dodatno povečajo ob kombinaciji s sprehodi, tekom v naravi, kolesarjenjem in drugimi športnimi aktivnosti, pri katerih se tvorijo endorfini (hormone sreče)

ELLIPSE MASTERCLASS 2018

Sodelovanje na mednarodi ekspertni laserski delavnici, ki sta jo vodila vrhunska mednarodna strokovnjaka dermatologa, laserska dermatkirurga, soustanovitelja in dolgoletna vodilna člana Evropskega združenja za lasersko dermatologijo ( ESLD); profesorica  doktorica Agneta Troillius Rubin ( Malmo, Švedska) in prof. dr. Michael Drosner ( München, Nemčija).

unnamed.jpg

Prijetno me je presenetila prof. Troillusova, ki me je uvodoma posebej pozdravila in me predstavila ostalim udeležencem z vsega sveta. Med drugim je povedala, da štejejo tudi mene med vodilne laserske strokovnjake, da se mi zahvaljujejo za moj strokovni prispevek na tem področju in  da jim je v čast, da sem se jim pridružila. Udeležencem je priporočila, naj preberejo in pri svojem delu upoštevajo evropske strokovne smernice za uporabo žilnih laserjev na področju dermatologije, ki sem jih kot glavni avtor napisala jaz; prvič v letu 2007 in posodobila v letu 2015.

KAKO SE VI UPIRATE PROCESOM STARANJA?

Nego kož je vsekakor potrebno prolagoditi tipu kože in svoji starosti. Čiščenje kože obraza in vratu je zelo pomemben osnovni korak, s katerim odstranjujemo nečistočo, odvečno maščobo, ličila... ter na ta način kožo pripravljamo za enakomerno in učinkovitejše delovanje negovalnih losijonov ali krem, tudi krem za sončenje. Uporabite vaši koži primerno kombinacijo čistilnega mleka in tonika; če pa imate suho in občutljivo kožo, pa jo čistite kar z olivnim oljem, ki ga kupite v lekarni. V toplem, vlažnem poletnem času lahko jutranje čiščenje tudi izpustite in dvakrat ali trikrat tedensko uporabite čistilnih sredstev za luščenje kože (npr. s sadnimi kislinami ali drobnimi delci). Ker je vzdrževanje normalnega zaščitnega pregradnega delovanja kože bistvenega pomena, svetujem dodatno še redno uporabo negovalnih krem ali losijonov, zlasti takšnih, ki vsebujejo ceramide in nenasičene maščobne kisline (linolenska kislina, linolna kislina) ter pantotensko kislino (vit B5), ki dodatno pripomore k hitrejši regeneraciji kože. Na tak način skušamo na površini kože ustvariti zaščitno lipidno plast, ki zmanjša izgubo vode skozi kožno površino, obenem pa tudi pomaga ustvariti zaščito pred vplivi iz okolja. Kadar je takšna lipidna plast okvarjena, to lahko vodi v številne težave; od navidez nedolžnega srbenja, pa do pretirane dovzetnosti za glivične, bakterijske ali virusne okužbe.

Če je vaša koža zrela, nadaljujte z redno nego z negovalnimi sredstvi, ki zavirajo staranje kože; vsebujejo naj antioksidante in/ali retinoide in/ali rastne faktorje.

 

shutterstock_436741951.jpg


Kaj lahko sami naredimo za ohranitev lepe in zdrave kože ?

Za svojo kožo lahko veliko naredimo, če uživamo ustrezno zdravo prehrano, bogato z vitamini, vlakninami in omega 3 nenasičenimi maščobnimi kilsinami in spijemo zadostno količino brezalkoholnih pijač, se redno rekreiramo in si privoščimo dovolj kakovostnega počitka. K ohranitvi mladostnega videza bo  pomagala tudi redna in primerna nega. Najbolj pomembna skrb glede nege kože v poletnem času naj bo namenjena redni in temeljiti zaščiti pred soncem. S tem boste zavirali procese staranja in preprečevali poškodbe kože, ki lahko vodijo celo v nastanek kožnega raka. Zaščita pred ultravijoličnimi žarki je zelo pomembna za vse starostne skupine, nikar ne pozabite na otroke in njihovo vsakodnevno izpostavljanje med igro na prostem. Strokovnjaki so ocenili, da bi redno zaščito pred sončnimi žarki pri mlajših od 18 let, zlasti s sredstvi, ki vsebujejo SPF najmanj 15, lahko zmanjšali pojavljanje kožnega karcinoma za štiri petine, kar ni mačji kašelj! Zato je treba posebej paziti na otroke in mladostnike. Po posvetu s kozmetičnim strokovnjakom ali dermatologom si priskrbite izdelke za vaš tip kože in vašo starost - vsebujejo naj zadosti hranljivih in vlažilnih sestavin, ki z globinskim delovanjem ohranjajo kožni sijaj, njeno gladkost in čvrstost. Za zaviranje staranja in popravljanje napak, ki vsakodnevno nastajajo na molekularnem nivoju v celicah naše kože, se, kot sem že omenila, uveljavljajo pripravki, ki vsebujejo nekatere antioksidante, retinoide ter v zadnjem času tudi humani rastni faktor in nekatere druge naravne faktorje rasti, ki so jih uspeli vzgojiti v laboratorijih; poimenovali so jih pravi eliksir mladosti. Globokih izraznih gub, ki nastajajo zaradi ponavljajočih se mimičnih gibov, pa z omenjenimi pripravki ni in najbolj verjetno tudi v bodočnosti ne bo mogoče odpraviti.

DO POLETJA GLADKA KOŽA BREZ DLAČIC

SVETLOBNA EPILACIJA - NAJHITREJE DO GLADKE KOŽE - NAJBOLJ POGOSTA VPRAŠANJA

 

Nordlys - najsodobnejši aparat za hitro in učinkovito odstranjevanje dlačic

Danski Ellipse nudi s svojim najnovejšim vrhunskim aparatom Nordyls na svetlobi osnovane rešitve v kombinaciji dveh naprednih, znanstveno dokumentiranih tehnologij: Ellipsovo edinstveno dvojno filtriranje (Dual Mode Filtering) in tehnologijo kvadratnega pulza (Square Pulse Technology). Dvojno filtriranje izloči nepotrebne in potencialno škodljive valovne dolžine in omogoči samo tiste, ki so za učinkoviti postopek potrebne. Tehnologija kvadratnega pulza pa s konstantno enakomerno energijsko gostoto med trajanjem svetlobnega pulza zmanjša možnosti nastanka stranskih učinkov na minimum.

 

V primerjavi s  klasičnimi laserskimi postopki nudi najnovejši Ellipsov aparat naslednje prednosti:

Svetlobo, ki jo uporabimo za odstranjevanje dlačic, sestavljajo izključno tiste valovne dolžine, ki se v pigmentbnih struktrurah dlačic najbolj učinkovito absorbirajo. To so danski strokovnjaki uspeli doseči z unikatnim inovativnim dvojnim filtriranjem izvorne svetlobe.

Dvojno filtriranje obenem onemogoča absorbcijo svetlobe v vodi, za katero vemo, da predstavlja velik sestavni delež  naše kože. Na ta način je močno zmanjšan toplotni učinek svetlobnega impulza na ostale strukture, ki ležijo v koži okoli dlačic. Dodatno hlajenje kožne površine med posegom torej sploh ni potrebno. Brez hlajenja si starejših laserskih in IPl apoaratov ne moremo zamisliti, saj bi posegi privedli do neželenih opeklin. Posegi z Nordylisom so zatorej zelo varni.

Velikost oz površina enkratnega svetlobnega snopa je veliko večja kot pri klasičnih laserskih posegih, kar omogoča najhitreje opravljen poseg kjerkoli na telesu. To pride še posebej do izraza na večjih površinah (na nogah, po hrbtu…poseg traja slabo uro).

Aparat ima vgrajen najbolj izpopolnjen računalniški program, ki omogoča varno delo tako začetnikom; nudi pa tudi visoko možnost nadgrajevanja posamičnih postopkov  tistim ekspertom, ki imajo bogato znanje in izkušnje z laserskimi posegi na koži. Tako da lahko z aparatom dosežejo neslutene rezultate. Ellipsova edinstvena klinična inteligenca torej zagotavlja izjemno učinkovit poseg in zmanjša tveganje za stranske učinke.

 

Vodilni zdravniki s področja dermatologije in laserske tehnologije so izvedli številna klinična preskušanja Ellipsove varnosti in učinkovitosti pred začetkom delovanja programa. Rezultati so objavljeni v uglednih medicinskih publikacijah.

Vabljeni k ogledu znanstvenih člankov na Ellipsovi spletni strani www.ellipse.com.

Se moram pred in po posegu držati posebnih previdnostnih ukrepov?

Pomemno je, da vsaj 4 tedne pred posegom dlak ne pulite, voskate in na njih ne uporabljate depilacijskih krem. Tako omogočimo, da je v kar največjem možnem številu mešičkov prisotna pigmentirana dlaka, ki jo lahko uničimo. Pomembno je tudi izogibanje sončenju (na soncu, v solariju), prav tako  uporaba samoporjavitvenih izdelkov pred tretmaji in med njimi.

Če tega ne upoštevate, namesto dlake svetlobo absorbira porjavela koža in lahko pride do neželenih opeklin. Priporoča se tudi uporaba zaščite pred soncem (SPF 50+) štiri tedne po posegu.

 

Ali poseg boli?

Čeprav je bolečinski prag zelo individualen, ni potrebna uporaba anestetikov in večina ljudi občutek opiše kot praktično neboleč, podoben tistemu, ko se ob koži sproži napeta elastika.

 

So vse dlake primerne za poseg?

Ker tretma deluje na principu selektivne absorpcije svetlobe v  rjavo obarvan pigment melanin, mora biti v dlaki prisoten melanin. To pomeni, da se svetlo blond, rdeče, sive in bele dlake ne odzivajo, največji učinek pa je viden na temnih dlakah. Ellipse je primeren za vse barve kože in ima programske nastavitve za različne debeline dlak in barve kože.

 

Koliko časa traja postopek odstranjevanja dlak?

Z enim svetlobnim pulzom se zajame veliko število dlak. Tretma zgornje ustnice traja nekaj minut, medtem ko za hrbet ali obe nogi zadostuje dobre pol ure.

 

Koliko tretmajev potrebujem?

Vsaka dlaka ima svoj lastni življenjski cikel; nekaj časa raste, potem počiva, in izpade in nato spet začne rasti. Tretma učinkuje samo na dlake v fazi rast, zato je potrebno posege v intervalih ponavljati, dokler niso vsi dlačni mešički obdelani v fazi rasti. Na čas in dolžino ciklov rasti vpliva več faktorjev, kot so: predel telesa, ravni hormonov in starost. Klinične študije so pokazale, da je za odstranitev večine dlak potrebnih 5 - 7 posegov.  Časovni razmak med njimi pa je ponavadi 1-3 mesece.

SUHA KOŽA ZATEGUJE IN SRBI, TEŽAVE SO PRI OTROCIH IZRAZITEJŠE

VZROKI ZA SUHO KOŽO

  • Suha koža je lahko prirojena (kseroderma), lahko je posledica nekaterih bolezni ali jemanja nekaterih zdravil
  • pomanjkanje D ali A vitamina
  • poletna vročina in zimski mraz, veter
  • prepogosto kopanje,
  • predolgo namakanje v vodi,
  • pozimi je lahko vzrok centralno ogrevanje, ki povzroča izjemno suh zrak v stanovanjih in ustanovah, kjer se otroci nahajajo,
  • v poletnem času se to lahko zgodi tudi v klimatiziranih prostorih
  • pretiravanje s telesno higieno (prepogosto umivanje, uporaba premočnih, neustreznih, dražečih čistilnih sredstev ali v preveliki količini),
  • neprimerna nega.

Najboljša je posteljnina iz čistega bombaža, kar velja tudi za oblačila. Pomembno je, da se za vzdrževanje uporabljajo neagresivni pralni praški, da ob pranju perilo dvakrat sperete in da ne uporabljate mehčalcev.

 

OPTIMALNA TEMPERATURA IN VLAŽNOST PROSTOROV

Optimalna temperatura v prostoru, kjer spimo, je v zimskem času, med 18 in 22 oC.  Relativna vlažnost prostorov bi morala biti med 30% in 70%, idealno območje je vsekakor med 60 in 60%. Bolj suho okolje povzroča nelagidje, izsuši kožo in vidne sluznice, težave z dihali in poslabša alergiske težave pri občutljivih posameznikih, ekstremno nizka relativna vlažnost pod 20% lahko privede do težav z očesno veznico

shutterstock_125007146.jpg

 

PREPREČEVANJE IZSUŠITVE KOŽE

  • Uporabljajte mastne in obenem tudi vlažilne kreme ter losijone,
  • pijte nesladkane tekočine večkrat dnevno,
  • uporabljajte kakovostne losjone ali kreme oziroma mazila, ki ne vsebujejo dišav in konzervansov, vsebujejo pa naj dovolj maščob (idealni so petrolat, lanolin, rastlinska in živalska olja)
  • ne tuširajte se s prevročo vodo, saj kožo še dodatno izsušuje,
  • izogibati se je potrebno prepogostemu umivanju s premočnimi čistilnimi sredstvi,
  • ko greste ven, redno namažite roke z zaščitno kremo ali mazilom in nosite rokavice, da se tudi koža na rokah zaščiti pred mrazom,
  • izogibajte se oblačilom iz volne,
  • obraz, ustnice in roke zaščitite z nanosom mastne kreme, ki naj v primeru sončnih dni na smučiščih vsebuje tudi UV-filtre.

 

SODOBNA TERAPIJA SUHE KOŽE IN ZIMSKIH EKCEMOV Z VLAŽNIM OVOJEM, ki sočasno hladi in učinkuje proti srbežu je še posebej primerna za otroke (»wet-wrap« therapy)

shutterstock_62506723.jpg

1.     Terapijo začnite s 15-20 min namakanja v topli vodi, ki ji dodajte blago čistilno sredstvo iz lekarne.

2.     Takoj po kopanju rahlo otrite kožo z brisačo, v prvih treh minutah namažite vse telo s primernim negovalnim sredstvom (predpisanim s strani zdravnika ali nabavljenim v lekarni za nego suhe kože).

3.     Hitro se oblecite oz oblecite otroka v pižamo, ki ste jo pred tem namočili v toplo vodo in dobro oželi. Pižama naj ne bo oprana z uporabo odišavljenih mehčalcev.

4.     Preko oblecite suho, nekoliko večjo pižamo. V takšni vlažni pižami ostanite oz naj ostane otrok vsaj dve uri.

5.     Kadar so težave s suho kožo in ekcemom (atopijskim dermatitisom) zelo izražene, ponovite takšen postopek 2-3krat dnevno, več dni zapored; sicer jih priporočamo 2-3 krat tedensko.

Sočasno ne uporabljajte nobenih kortikosterodinih ali drugih zdravilnih krem oz mazil!

V resnih študijah so dokazali, da s takšnim postopkom lahko zmanjšamo znake, povezane s suho kožo in atopijskim dermatitisom srednje do hude stopnje, za več kot 70%.