PROFHILO – edinstveni preparat, ki izbriše utrujen videz

Kreator nove smeri v estetski dermatologiji

 

Naj obraz ohrani svežino

Že kmalu po 20. letu starosti naše telo ni več sposobno tvoriti enakih količin kolagena kot v mladosti, vsako leto ga proizvede za približno odstotek manj. Na to, kako hitro se bo s časom zmanjševalo nastajanje kolagenskih vlaken in koliko jih bo tudi propadlo, vplivajo na eni strani staranje, naša biološka ura, na drugi strani pa tudi zunanji dejavniki: način življenja, prehrana, počitek, gibanje in stres, ki smo mu nenehno izpostavljeni.

Dodatno pa na pospešeno propadanje kolagenskih vlaken v koži vpliva tudi pretirano izpostavljanje ultravijoličnim žarkom, infrardečim žarkom in ne nazadnje tudi vidni svetlobi.

Spremembe, ki so posledica vse manjše vsebnosti kolagenskih vlaken ter njihove vse bolj neenakomerne razporeditve v koži, običajno najprej opazimo na obrazu. Koža postaja vse bolj tanka, suha, manj elastična. Nekega dne se pojavijo prve gubice … Pri dogajanju igrajo poglavitno vlogo celice, ki proizvajajo kolagenska vlakna. Med njimi nenehno potekajo interakcije, potrebne za ohranitev zdrave, napete, gladke in sijoče kože. Njihova vsebnost se postopno, a vendar nenehno, zmanjšuje. Številni kozmetični izdelki, ki jih intenzivno razvijajo v biokemičnih laboratorijih, ter številni postopki na področju estetske dermatologije že desetletja vodijo k istim ciljem: koži povrniti volumen, vlažnost in kolagen, da bi čim dlje ohranila ali na novo pridobila svežino, napetost, sijaj in mehkobo.

Prišel je Profhilo

Profhilo se razlikuje od vseh drugih do zdaj znanih snovi, ki so bile na voljo v ta namen: bistvo njegove sestave je kombinacija dveh hialuronskih kislin – visoke in nizke molekulske mase.

Profhilo predstavlja edinstven preparat, saj ni klasično polnilo in tudi ne sodi med postopke mezoterapije. Njegovo mesto je nekje vmes – kar si želi velika večina ljudi. Ohraniti svojo fiziognomijo in vendar ohraniti tudi mladostni videz in kakovost kože.

To Profhilo doseže z vzpodbujanjem proizvodnje lastnega kolagena in elastina ob vnosu velike količine hialuronske kisline v kožo brez vidnega učinka povečanega volumna le na predelu aplikacije. Na ta način Profhilo enakomerno in brez spreminjanja videza popravlja gubice. Učinek nastane postopno in traja dolgo obdobje. Gube so zmanjšane, koža je sijoča, napeta. Poseg lahko dermatolog opravi kjerkoli; na vratu, dekolteju, hrbtiščih rok, na notranjih delih nadlakti, nad koleni, na trebušni steni.

Mehanizem delovanja

Mehanizem njegovega delovanja ni ustvarjanje volumna na predelu injiciranja, temveč enakomerna razporeditev in integracija v okolico. Ob tem stimulira fibroblaste k tvorbi novega veziva, stimulira povečanje lokalnih maščobnih celic in s svojo visokomolekularno hialuronsko kislino bogato navlaži kožo.

Gre za proces aktivacije celic v vseh plasteh kože, ki se imenuje BIOREMODELING, kar bi lahko prevedli v bio stimulator, bio revitalizator.

Profhilo strokovnjak s področja dermatologije injicira s posebno tehniko BAP (Bio Aesthetic Points). Na vsaki polovici obraza izbere pet točk, v katere strokovnjak precizno injicira natančno določeno količino snovi. Ob posamičnem posegu na obrazu injicira 2 ml snovi. Postopek je treba ponoviti po enem mesecu. V nadaljevanju je priporočljivo opraviti ponovitve 1–2-krat letno, odvisno od videza kože, možnosti in pričakovanj posameznika.

Po vsakem injiciranju opazimo viden učinek teden do dva po injiciranju, mesec dni po drugem injiciranju pa je dosežen optimalni rezultat.



Enkratna sestava hialuronske kisline, ki jo vsebuje Profhilo, vpliva na naravno pomlajevanje kože

V strogo nadzorovanem laboratorijskem okolju nastajata v procesu biofermentacije bakterije Streptococcus Zooepidermicus dve popolnoma prečiščeni hialuronski kislini (HK – hialuronska kislina) različnih molekulskih mas: nizke in visoke. Glede na čistočo obeh tako nastalih hialuronskih kislin in tudi glede na zanesljivost postopka sodi omenjeni proces med »visoko kvalitetne«.

Obe hialuronski kislini je strokovnjakom uspelo s posebnim patentiranim termičnim procesom kemično povezati med seboj. Tako so ju združili v visokokvalitetno hialuronsko kislino naravnega izvora, ki se je v sodobni estetski dermatologij izkazala kot zelo učinkovita in varna. Omogoča nam pomembno novost – koži povrne njeno elastičnost, z intenzivnim globokim vlaženjem zapolni njen manjkajoči volumen, popravi znake utrujenosti. In kar je najbolj pomembno: ob tem ohranja naravni videz kože.

Kvaliteten, učinkovit in varen produkt – Profhilo je bil izbran in nagrajen v prestižni skupini najboljših proizvodov s prestižnim nazivom BEST PRODUCT AWARDS.

POP TV Nasmeh zdravju - Celulit je zgolj estetska motnja

Posnetek zaslona (vir: https://vizita.si/nasmeh-zdravju/teja-jugovic.html)

Posnetek zaslona (vir: https://vizita.si/nasmeh-zdravju/teja-jugovic.html)

V POP TV sobotni oddaji Nasmeh zdravju smo se prejšnji teden pogovarjali o celulitu.

“Celulit je zgolj estetska motnja, pove dermatologinja dr. Metka Adamič. A kljub temu ni malo žensk, ki se močno obremenjujejo s svojim celulitom – lahko bi celo rekli, da to velja za večino. Če so ga v nekaterih družbah nekdaj častili in ga celo upodabljali na različnih umetninah, je danes celulit nekaj, kar v družbi preprosto ni zaželeno.”

Vabljeni, da si prispevek ogledate na sledeči povezavi: https://vizita.si/nasmeh-zdravju

Počutite se dobro v svoji koži!

V našem dermatološkem centru vam odslej v varnem, prijetnem in sproščujočem okolju omogočamo tudi obrazno refleksoterapijo. Skozi dolga stoletja se je izkazala kot prijetna in učinkovita metoda, ki lahko zmanjšuje vsakodnevni stres, izboljša zbranost in vitalnost.

shutterstock_1027361710.jpg

Obrazna refleksoterapija je globoko sproščujoča, prijetna in neboleča terapija. S stimulacijo refleksnih con in akupresurnih točk na obrazu se izboljša krvni obtok, stimulira živčevje in meridiane/energijske poti po celem telesu, kar ugodno vpliva na zdravje. Deluje tudi kot naravni lifting; omehčajo se linije obraza in izboljša se ten kože. Obrazna refleksoterapija občutno izboljša počutje in omili posledice stresa.

Refleksoterapija je neinvazivna in zelo učinkovita metoda brez stranskih učinkov. Zmanjšuje stres, povečuje zbranost in vitalnost ter krepi imunski sistem. Ponovno vzpostavi homeostazo – ravnovesje v telesu. Je terapevtska metoda, ki jo z rokami izvajamo na obrazu in združuje kitajsko tradicionalno medicino, znanja iz Andov in Vietnama ter tudi spoznanja sodobne nevrološke znanosti

In če velja – kakor zunaj, tako znotraj, lahko z ljubečimi dotiki obraza spremeni tudi notranjost.

Trije nasveti glede uporabe zaščitne maske in nege kože

Posnetek zaslona 2021-02-09 083442.jpg
  1. Če že imate akne ali mastno kožo, uporabljajte vlažilno negovalno sredstvo v obliki gela

  2. Če je vaša koža normalna ali mešana, uporabljajte negovalni losjon

  3. Če imate težave s suho, občutljivo kožo, uporabite za nego vlažilno negovalno kremo, ki je obenem tudi mastna

Vsaka sprememba na koži oziroma na novo nastala težava, ki se kljub doslednemu upoštevanju navodil ne pozdravi, zahteva zdravniško obravnavo oziroma posvet z dermatologom. Enako velja za izpuščaje, ki se širijo ali slabšajo, in tudi za kakršne koli znake okužbe. Nikar ne odlašajte s kontaktiranjem strokovnjaka, če ste opazili spremembe na koži. Če so že maske postale del 'nove normalnosti', pa naj 'maskne' postanejo vaša preteklost.


Več o negi kože v času nošenja mask si lahko preberete v novi izdaji revije "Lepota & Zdravje"

Suha in razpokana koža zaradi umivanja in razkužil – kako si lahko pomagamo?

“Zaradi novega koronavirusa smo vsi (vsaj upajmo) postali pozornejši na higieno. K njej spadata predvsem pogosto umivanje in razkuževanje rok, ti pa lahko velikokrat poslabšata nekatere težave s kožo, posebej za tiste, ki imajo z njo že na splošno težave. Kako si lahko pomagamo, če imamo bolj občutljivo kožo?”

Vabimo vas, da si več o tem preberete v spletnem članku na www.vizita.si

K nastanku aken prispevajo številni dejavniki

Opomba 2020-08-18 103752.jpg

Že dolgo je znano, da so akne in druge nečistoče na koži ne le mladostniška težava, pač pa jih imajo tudi odrasli. K njihovemu nastanku prispevajo številni dejavniki, med katerimi je najpogostejši dedna nagnjenost.

Skoraj vsakdo med nami ima v nekem obdobju svojega življenja na koži akne. Pojavijo se lahko v različnih življenjskih obdobjih, zaradi različnih razlogov. Akne imajo najpogosteje mladostniki v obdobju pubertete ter ženske po petindvajsetem letu starosti. Začnejo se lahko že zelo zgodaj, celo v starosti 8 let. Redkeje opažamo akne, ki so posledica dejavnikov, povezanih s posameznimi poklici. Tako se lahko akne pojavijo pri ljudeh, ki so pri delu izpostavljeni spojinam na bazi halogenih elementov (klor, na primer) ali pa strojnemu olju.

V osnovi gre za vnetno dogajanje dlačno-lojnične enote, ki se lahko pojavi na obrazu, vratu, ramenih, po sprednjem delu prsnega koša in po hrbtu. Pri skoraj polovici žensk v rodni dobi prihaja do izbruhov aken pred menstruacijo, ki so najverjetneje povezani s hormonskimi spremembami med menstrualnim ciklusom. To naj bi bila posledica razlik v odpiranju izvodil lojnic med ciklusom, na kar vplivajo hormonska dogajanja. K nastanku aken pripomoreta tudi povečano znojenje in napetost oziroma živčnost v obdobju pred menstruacijo.

Vabimo vas, da si več preberete na www.vizita.si

HIGIENA ROK

NASVETI ZA UMIVANJE ROK (vir: www.nijz.si)

NASVETI ZA UMIVANJE ROK (vir: www.nijz.si)

Tudi po uradnem koncu epidemije ostaja higiena rok ključnega pomena, saj je Coronavirus še vedno prisoten med nami. Pozivamo vas, da še naprej nadaljujete z rednim in pravilnim umivanjem rok in sledite navodilom, ki jih bo javnosti podajal Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ).

Ostanimo zdravi.

Opozoriti pa je potrebno, da s pretiranim in nespametnim razkuževanjem lahko kožo tudi poškodujemo. Več si preberite na povezavi www.siol.net.